Kurzy pádlovania

Pokiaľ ste v lodi nikdy nesedeli a chceli by ste si tento zážitok či už sami, alebo z priateľmi vychutnať, mali by ste absolvovať základný kurz pádlovania.

Kajakársky kurz pre začiatočníkov:

Pre tých, ktorí chcú prvý krát absolvovať splav alebo len tak povoziť sa v člne a neovládajú pádlovanie, je imidžovo nutné, aby nevyzerali ťažkopádne a nemuseli sa športovo hambiť, máme pripravený rýchlokurz v trvaní 2,5 hod.po 1,15 hod. Základy pádlovania a ovládanie lodí sa zíde napr. na dovolenke, výlete k vode, a iných pobytoch pri vode. Naším cieľom je naučiť začiatočníka ovládať turistickú kanoe alebo kajak a nemať strach.

0. Rýchlokurz - 2,5 hod. - 35 EUR


Základom lekcií I. semestra je technika pádlovania, praktické ukážky na vode, pádlovanie na stojacej vode, nastupovanie a vystupovanie z lode v rôznych situáciách, ošetrovanie lodí, transport lodí na aute, prívese. Našim cieľom je naučiť začiatočníka ovládať turistickú loď alebo kajak.

I. semester - 6,5 hod. - 65 €

posledná hodina semestra, podľa Vašej šikovnosti, môže byť i zvládnutie či pokorenie Dunaja čo je skoro pre všetkých adrenalínový nezabudnuteľný zážitok.


II. semester - 8 hod. - 90 €   

v cene je i splavenie Dunaja z Hainburgu / cca 13 km / do Bratislavy. Minimálne 3 hod. sú venované zvládnutiu Vašej lode Vami na Dunaji / podľa stavu hladiny Dunaja/.  Po ukončení II. semestra ste pokoriteľom jednej z najväčších riek v Európy. Vidieť Bratislavu z Vášho plavidla na Dunaji je ozaj fascinujúci zážitok. Natrvalo Vám utkvie v pamäti pohľad na sútok rieky Moravy, hrad Devín a Bratislavský hrad.

V cene je zarátaný inštruktor, ktorý zvládne akúkoľvek situáciu na vode, loď, pádlo, záchranná vesta.


Ak už máte nejaké skúsenosti na vode za sebou, ale chcete si byť ešte viac istý pre vás bude vhodnejši:

Kajakársky kurz pre pokročilých:

III. Semester 9 hod. 105 EURv cene je i splav Hainburg - BA

Výuka prebieha na stojacej I tečúcej vode. Zdokonaluje sa technika pádlovania, tréning je prevažne na tečúcej vode. Absolvent získa základné informácie o metodike tréningov v rôznych vekových kategoriách, učí sa i zvládnutie krízových situácií na tečúcej vode.Dôležitou časťou je i výuka výjazdu a vjazdu na rôznych miestach na Dunaji. 


Absolvent II. Semestra má zľavu 10% na zapožičanie lode a príslušenstva z požičovne v roku absolvovania semestra.

Absolvent III. Semestra má zľavu 20% na zapožičanie lode a príslušenstva z požičovne v roku absolvovania semestra.

Absolvovať semestre je možné i jednotlivo: I., I.+II., I.+II.+III., semester

Dohodnúť si kurz je možné i individuálne – min. 2 osoby

Kontakt: 

Jaroslav Ostrčil, 

mobil: 0905 585 755, 

mail: jaroslav.ostrcil@gmail.com